ABC… Flamenco — Tangos

 

Pobierz nuty z kursu ABC…

Interaktywny kurs „ABC… Flamenco‿ został opracowany na podstawie kilkunastoletnich doświadczeń Studio Flamenco. Kurs ten jest skierowany do osób, które zetknęły się już z tańcem lub muzyką flamenco i opanowały na poziomie podstawowym zasady ruchu, proste stepy i podstawy rytmiki - w przypadku tańca, lub podstawowe techniki gry na gitarze flamenco.

Samodzielna praca z kursem pozwoli ugruntować i uporządkować zdobytą już wiedzę. Należy jednak pamiętać, że kurs nie zastąpi pracy z wykwalifikowanym nauczycielem i stanowi materiał pomocniczy i uzupełniający.

W odróżnieniu od licznych kursów hiszpańskich, kurs „ABC… Flamenco‿ nie bazuje na nauce przykładowej choreografii, a kładzie nacisk przede wszytkim na znajomość zasad konstrukcji tańca i opanowanie podstawych elementów, które można ze sobą łączyć. W przystępny sposób zostały podane też wiadomości teoretyczne, uzupełniające umiejętności praktyczne.

Pierwsza część kursu dotyczy popularnego i dość prostego stylu Tangos.

Kurs składa się z kilku części:1) „Tangos‿ – przykładowa choreografia z towarzyszeniem gitary i palmas2) Teoria – najważniejsze informacje o flamenco oraz o pochodzeniu i cechach stylu Tangos
3) Taniec – podstawowe elementy, które mogą zostać wykorzystane w choreografii Tangos oraz informacje o konstrukcji tańca i objaśnienie podstawowych terminów.
4) Gitara i palmas – typowe techniki akompaniamentu na gitarze flamenco oraz rozwiązania rytmiczne palmas (klaskania) wykorzytywane w Tangos; objaśnienia podstawowych terminów dotyczących technik gitarowych i palmas. Sólo compás to kompozycja instrumentalna Tangos z towarzyszeniem palmas, do której można ćwiczyć poszczególne elementy tańca lub skonstruować własną choreografię.

Kurs w formacie DVD-Video można odtworzyć na stacjonarnym odtwarzaczu DVD lub na komputerze wyposażonym w napęd DVD i odpowiednią aplikację do odczytu formatu DVD-Video.W przygotowaniu są następne części: kurs podstaw techniki tanecznej i gitarowej – „Flamenco krok po kroku‿ oraz kolejne części cyklu „ABC Flamenco …‿. Zachęcamy Państwa do dzielenia się z nami uwagami dotyczącymi obecnego wydania kursu, które pozwolą nam udoskonalić kolejne edycje.

Cena kursu - 25 zł (w cenę jest wliczony podatek VAT 22%)

Kurs jest dostępny w Studio Flamenco lub wysyłkowo (koszt przesyłki poleconej wynosi 5 zł).

W przypadku zakupu wysyłkowego całość kwoty 30 zł (koszt kursu i przesyłki) należy wpłacić na konto:
PEKAO S.A. XVI O/W-wa
STUDIO FLAMENCO
28 1240 2135 1111 0000 3870 7562

Zamówienie należy wysłać na adres Studio Flamenco.