O nas

Studio Flamenco jest najstarszą i jedną z największych szkół flamenco w Polsce. Szkoła powstała w 1990 r. dzięki współpracy i pomocy Ambasady Hiszpanii, dyrekcji L.O. im. Cervantesa oraz entuzjazmowi wielu zafascynowanych tą sztuką osób. Założycielem i dyrektorem Studio jest Marek Krajewski — gitarzysta, który jako jeden z pierwszych zaczął propagować muzykę flamenco w Polsce. Aktualnie kieruje zespołem Tiento Flamenco.

Od lewej: Joanna Strużewska, Małgorzata Wołyńczyk, Dagmara Bagińska, Dominika Kupniewska, Agata Teodorczyk, Anna Redlin, Marek Krajewski, Andrzej Lewocki

Wielu wykonawców zajmujących się flamenco w Polsce rozpoczynało swoją przygodę z tą sztuką właśnie w Studio Flamenco. To tutaj zdobywali oni doświadczenie sceniczne i pedagogiczne. Dzisiaj wielu z nich kontynuuje tradycje wyniesione z naszej szkoły, organizując swoje własne przedsięwzięcia. Jest to dla nas powodem do dużej dumy. Większość z nich nadal pozostaje we współpracy i w stałym kontakcie ze szkołą (Małgorzata Matuszewska — Teatr Tańca NTF; Anna Redlin — filia Studio Flamenco w ?odzi; Andrzej Lewocki — Szkoła Flamenco w Lublinie, Marta Dębska, Artur Muszyński, Anna Iberszer — Triana).